rok 2009

 

 
30.12.2009
Tak už se nám Taruška doma zabydlela. Pořád prohání Eramie a doráží na buldočky. Je to taková naše veselá holčička.

Obrazek

25.12.2009
Nastal den D a my mohli vyrazit směr Kyškovice pro naší princeznu Tarušku. Když jsme dorazili na místo za bránou nás vítali 4 hoví miminka a mezi nimi i samozřejmě Taruška. Chvíli jsme poklábosili s Radkou a vyrazili jsme zpět směr domů. Taruška zvládla cestu naprosto bez problémů, prakticky celou cestu spinkala. Doma se nejdříve seznámila s Corrinkou a Bonnynkou, poté i s divochem Casíčkem, z počátku před buldočkama couvala, ale za nedlouho je už pronásledovala. Největší radost měla s Eramie, tu pořád pronásledovala a před ní naopak couvala Eramie :-) Brzy dodám nějaké fotky a budeme Vás informovat o tom, jak nám Taruška krásně roste.

Obrazek

 

23.12.2009

Obrazek

29.11.2009
Dnes náš Jakoubek oslavil 10 týden života, už to není takové to malé miminko, ale pořádný kus chlapa. Už se krásně nahlas umí smát, akorát když vezmu foťák, tak kouká do objektivu a ne a ne se usmát. Krásně už taky žvatláme, teď už jenom vydat nějaké to smysluplné slovíčko :-)

Obrazek

28.11.2009
Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. V sobotu 28.11.2009 oslavila brzánecká štěňátka 6 týdnů. Každý den chodí ven a tam řádí jak černá ruka. Už jenom dva týdny a budeme mít tu naší malou blonďatou prdelku doma. Naše smečka se má na co těšit, protože Taruška přepere i mnohem většího brášku :-)) Zde jedna fotečka, kde je vidět, že zase o kus povyrostla.

Obrazek

21.11.2009
Dnes jsme se konečně mohli poprvé vypravit na návštěvu k Jindrákovým a okouknout ta krásná a úžasná štěňátka. Po příjezdu nás přivítala maminka Taruška, Bíbinka, Wicky a Endží, všichny holky byly přátelské a mazlivé :-) Štěňátka byla naprosto úžasná, taková malá chlupatá smečka. Dnes se poprvé štěňátka vydala na venkovní průzkum, byla to krása, všechno hned prozkoumávali a Taruška se vůbec nebála, je to šikovná a nádherná holčička. Udělali jsme spoustu fotek, na které se můžete podívat ve fotogalerii. Vyfotit Tarušku i ostatní bylo umění, takže hodněkrát jsem měla buď jenom ocásek a nebo nějaký rozmazaný flíček, jsou to živlíci. Už se moc těšíme, až si Tarušku přivezeme domů. Doplnila jsem také nějaké fotky Eramie, Casíčka, Corrinky a Bonnynky.

Obrazek

31.10.2009
Dnes jsem obdržela nové krásné fotečky naší Tarušky, roste z ní moc pěkná holčička :-) Už aby byla doma. Více foto ve fotogalerii.

Obrazek

17.10.2009
Dnes k nám z chovatelské stanice z Brzáneckých vinohradů dorazila ta nejúžasnější zpráva. Jejich fence Tarušce se narodilo krásných 9 štěňátek, mezi nimiž je i naše vytoužená a dva měsíce očekávána plavá fenečka. Jmenuje se Day Star (po mamince Taruška) a má se čile k světu. Teď už jenom čekat a čekat těch dlooouhých 8 týdnů, než si ji budeme moci přivést k nám domů. Za 5 týdnů se za ní vyrazíme podívat osobně, abychom se s ní seznámili.

Obrazek

 
25.09.2009
S velkou radostí oznamuji, že dne 20.9.2009 se mi narodil synáček Jakub s krásnými mírami: váha 3010 g a délka 50 cm. Dělá nám samozřejmě jenom a jenom radost :-)

Obrazek

12.09.2009
Dnes jsme se vydali na naší první zkoušku, a to do ZKO v Holicích. Příjemné prostředí u lesa bylo pro Eramie samozřejmě velmi zajímavé, takže nakonec naše poslušnost nebyla tak jako na domácím poli v Heřmanově Městci, ale i tak nakonec jsme z poslušnosti obdrželi 52 bodíků a s odešli jsme s konečným výsledkem "PROSPĚLI VÝBORNĚ" :-) , takže máme obrovskou radost. Bodovací karta ke shlédnutí ve fotogalerii.
 
12.08.2009
Dnes jsme se vydali na veterinární kliniku do HK k MVDr. Ekrovi kvůli rentgenům kyčlí a loktů. Z výsledků máme velkou radost, DKK 0/0 a DLK 0/0.
 
 
19.07.2009
Dnes jsme vyrazili na Národní výstavu do Mladé Boleslavi, z rána to vypadalo, že pěkně zmokneme, neboť kruh pro buldočky byl umístěný venku, ale naštěstí se počasí umoudřilo a nakonec svítilo i sluníčko. Zanedlouho začalo posuzování a my jsme pak nastoupili do kruhu jen s jediným konkurentem, který odešel se známkou Výborný 1 a my jsme si odnesli bohužel pouze Velmi dobrý 2. Příště se snad bude dařit lépe. Casíčkův posudek naleznete v sekci francouzský buldoček.
 
10.06.2009
Dnes se naší Elišce narodila 4 krásná koťátka, tři jsou barevně po mamince a jeden po tatínkovi, i když samozřejmě nevíme, kdo vůbec tatínek je :-) Máme tři kocourky a jednu kočičku.
 
03.05.2009
Dnes jsme vyrazili na výstavu pro změnu do Prahy. Dnes se vedlo o něco lépe Casíčkovi jak Eramie. Casíček si z kruhu od pana rozhodčího odnesl V1 s titulem CAC, Eramie v konkurenci celkem 7 feneček si odnesla "pouze" VD. Znění posudků opět naleznete v jednotlivých sekcích.

Obrazek

28.04.2009
Dnes jsme se rozrostli o další ovečku, tentokrát má barvu černou s bílými znaky na zadních nohách, jsou jí 4 měsíce. Dali jsme jí jméno Arabela. Bohužel jsme se museli rozloučit s našema kozičkama.
 
26.04.2009
Dnes jsme se vydali na Mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic, vzhledem k tomu, že jsme to měli kus cesty, tak jsme museli vyrazit hodně brzy ráno. Když jsme konečně dorazili na místo, šli jsme si vyzvednout desky a zjistili jsme, že buldočci a hovawarti se posuzují na různých koncích výstaviště, takže Casíčka musel nakonec vystavovat Petr, moc se jim nedařilo a tak si z mezitřídy odnesli "pouze" VD. Eramie měla v kruhu 7 konkurentek, z nichž jedna byla sestřička Elara, nakonec jsme skončili s výsledkem V4. Elara si odnesla D. Přesné znění posudků naleznete v jednotlivých sekcích
 
08.02.2009
Včerejšího dne jsme se zúčastnili s Casíčkem a Eramie Mezinárodní výstavy v Brně. Casíček získal známku "výborný" bez pořadí, celkem se nás v kruhu sešlo 7. Eramie si odnesla známku "velmi nadějná". Výstavní posudky naleznete v sekci Francouzský buldoček a Hovawart.
 
10.01.2009
Máme radostnou zprávu ! Dnes při večerním krmení našich kamerunek nás čekalo krásné překvapení. Když jsme nakoukli do chlívku, tak na nás vykukoval jakýsi hnědý rarášek, když jsme se trošku dovnitř zakoukali, uviděli jsme ještě jednoho černého. Při detailnějším prozkoumání jsme zjistili, že máme nádherné dva kozlíčky. Jsou to kluci jako buci. Takže gratulujeme Wilmě a Fredovi ke krásným kůzlátkům.