1-7. 2010

 

 
26.07.2010
Včerejšího dne jsem založila novou fotogalerii na rajčeti. Než se mi podaří tam přesunout veškeré fotky, tak to bude asi chvíli trvat, ale snad se nakonec podaří :-)
 
18.07.2010
Ráno, když jsem se probouzela, jsem se modlila, aby noční přívalové deště byly již pryč. Bohužel se tak nestalo a my vyrazili deštivým počasím směrem Mladá Boleslav. Pořád jsem doufala, že déšť ustane a my přežijeme výstavu suchý. Déšť neustával ani po příjezdu na výstaviště. Přestalo pršet teprve pár minut před tím, než jsme nastupovali do kruhu. Tak jsem Tarušku trošku zkulturnila a vyrazili jsme. Měla jsem obavy ze známky, kterou nám pan rozhodčí udělí, neboť Velmi dobrými opravdu nešetřil. Celkem nás ve třídě mladých byli 4. Nastoupili jsme na posouzení jako druzí. Proběhli jsme se, postáli a Výborná byla na světěě :-)) Následovalo přidělení pořadí a my skončili na krásném druhém místě :-)) Takže tedy výsledek dnešní výstavy je Výborná 2.

Obrazek

24.06.2010
V pátek ráno jsme vyrazili směr Vimperk - rekreační středisko Hájná hora. Cesta nám trvala něco přes tři hodinky. Počasí vypadalo v celku nadějně, sem tam zasvítilo sluníčko, takže večerní grilování vypadalo nadějně. Část grilování vyšla krásně, počasí bylo příjemné, ale nevydrželo to bohužel moc dlouho. Přihnaly se mraky a spustil se déšť. Tak jsme se přesunuli do klubovny, následně pak do hospůdky a nakonec jsme se vrátili zpět do klubovny, neboť v hospůdce byla zpívající krasotinka, která se fakt nedala poslouchat. V klubovně jsme pokecali, najedli se a samozřejmě také trošku popili. V sobotu se konal tradiční Awista Cup. Disciplíny byly zajímavé a taky tak trošku záludné. Na začátku jsme si vylosovali čísla, abychom věděli v jakém pořadí budeme nastupovat. Na nás s Taruškou samozřejmě vyšlo číslo jedna, takže jsme do každé disciplíny nastupovali aniž bychom prakticky věděli co nás čeká, i když nám hned na začátku byly všechny disciplíny vysvětleny, tak jsem si toho moc nepamatovala :-)) Počasíčko nám bohužel moc nepřálo a chvílemi pršelo, takže tráva byla mokrá a klouzavá. Po skončení všech disciplín nás čekal obídek a následně odpočinek a čekání na večerní vyhlášení výsledků. Po večeři se netrpělivě čekalo na příchod Radky s Jirkou, aby nám řekli, jak že jsme to vlastně dopadli :-) Výsledky vyhlašovala Radka, nejprve vyhlásila první tři místa v konkrétních disciplínách, s Taruškou jsme excelovali v disciplíně, kde se přenášela voda z kbelíku v děravém kelímku a lila se do pet lahve. Pak následovalo celkové hodnocení, začalo se od posledního, 14tého místa. Když se Radka blížila už k patému místu, tak jsem si začala říkat, že to není možné, že nás musela určitě někde vynechat, a ono ne :-) , s Taruškou jsme se umístili na krásném třetím místě, z čehož jsem měla obrovskou radost :-))) Na druhém místě skončila Míša s Iruškou, která nás opět porazila (poprvé to bylo na klubovce), ale my je stejně jednou porazíme :-))  Na prvním místě skončil Petr s Árnym. Všichni dostali krásné dárkové tašky od firmy Happy Dog. Pak nás čekalo již jen posezení v hospůdce, povídání si a samozřejmě popíjení :-)) V neděli jsme se již jen nasnídali a pak nás čekalo společné focení všech zúčastněných. My jsme s sebou foťák bohužel neměli. Nějaké fotky můžete shlédnout na rajčeti Radky nebo Míši, snad nebude vadit, že sem vložím odkázky:

https://awista.rajce.idnes.cz/sraz_Brzanek_2010/

https://kessadr.rajce.idnes.cz/sraz_Brzanat_2010_-_Hajna_Hora_u_Vimperka/

Všichni jsme si to náramně užili a už se těšíme na další, jubilejní, 10. ročník srazu Brzáňat.

 

Obrazek

05.06.2010
Dnes jsme vyrazili s Eramie směr Mladá Boleslav, abychom se zúčastnili bonitace. Nejdříve jsme nastoupili na povahový test, kterým si myslím Eramie prošla naprosto bez problémů. Následovalo posouzení exteriéru, z čehož jsem měla maličko strach, kvůli jejímu nesení ocasu, ale naštěstí to bylo ještě v rámci standardu, takže výsledek naší bonitace je - CHOVNÁ :-) s bonitačním kódem 4/1a/F3,G3,K1,N2,N4,S1,S5/S 1. třída chovnosti. Máme z Eramie moc velkou radost a pokud se nám podaří sehnat toho správného ženicha, tak se začátkem příštího roku budeme moci těšit na štěňátka :-))

 

03.06.2010
Tak jsem se konečně po dvou týdnech dostala k udělání nějakých foteček koťátek :-) Jsou to 4 kluci (snad :-) ). Dva jsou tmavě mourovatí a dva takový jako whiskas, podle všeho to zatím vypadá, že budou mít delší srst po Elišce, ale to ukáže ještě čas. Pokud by měl někdo o nějakého kocourka zájem, tak se může ozvat :-) Další fotečky naleznete ve fotogalerii.

 

18.05.2010
Včerejšího dne se naší kočičce Elišce narodila 4 krásná mourovatá koťátka. Pokud by měl někdo o krásné mourovaté koťátko zájem, tak se může ozvat :-) Fotečky určitě ještě tento týden doplním.
 
17.05.2010
Dnes jsme se opět vydali do Knížecího rybníka, a to tentokrát na svod mladých. Sešli jsme se v pěkném počtu, chyběli akorát Dakira a Donnero. Všichni jsme si odnesli pěkné svodové kódy, Taruška měla 5/3a, což nás samozřejmě náramně potěšilo :-)

Obrazek

 

17.05.2010
V sobotu 15.5. jsme vyrazili s hovíma holkama na klubovou výstavu do Knížecího rybníka. Vzhledem k tomu, že hrozilo, že bych nastoupila do kruhu s Taruškou a zároveň bych musela vystavovat i Eramie, tak Tarušku předvedla Radka, které za to tímto moc a moc děkuji. Taruška s Radkou skončili na krásném druhém místě se známkou VN2, v této třídě nastoupila také i Iruška, která dostala známku VN1 a Dixie, která dostala známku VN. Po dlouhém čekání jsme konečně mohli nastoupit do kruhu s Eramie, která dostala známku Výborná, v což jsem moc nedoufala, protože do třídy otevřené bylo přihlášeno 31 fen ! Přihlášení byli taky Dino, který dostal moc pěknou známku VN2 a Dayton, který dostal VN3. Ke konci jsme s Taruškou a dalšími plavými Brzáňáky nastoupili do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu, nastoupili také znakatí Brzáňáci, kteří skončili na krásném druhém místě a my plaváci na pěkném třetím místě.
 
02.05.2010
Dnes ráno jsme vyrazili směr Praha, abychom se předvedli na mezinárodní výstavě. Posuzování opět probíhalo podle barev. Jako první nastoupila do kruhu Eramie, která získala známku Výborná 2, s titulem res.CAC, po dlouhém čekání až přijdou na řadu plaví hovíci nastoupila svojí premiéru i Taruška, která získala také krásnou známku, a to Velmi nadějná 1. Obě holky získali velice hezké posudky, které si můžete přečíst v sekci Výstavy. Za podporu děkujeme Jindrákovým.
 
22.04.2010
Tak se dnes udělal zase krásný slunečný den a tak mi to nedalo neudělat pár fotek. Udělala jsem také společnou fotečku, dalo nám to, ale nakonec se snad podařilo :-) Čas také strašně letí, přijde mi to jako nedávno, kdy mi Radka posílala SMSku, že se narodila naše vysněná blond hovi holčička a ono jí už v sobotu bylo půl roku, také před pár dny bylo Kubíčkovi 7 měsíců a za pár dnů budou Eramie už dva roky.

Obrazek

17.03.2010
Dnes se nám konečně povedlo Tarušku rozštěkat na povel, hned pochopila o co jde a za piškotek už krásně štěká :-) Mám z toho obrovskou radost. Taky krásně rosteme, máme už 23 kg a 53 cm. Také jsme něco po dlouhé době nafotili, tak můžete juknout ve fotogalerii.

Obrazek

14.03.2010
Po každodením kontrolování Kubíčkovy pusinky jsme dnes konečně objevili první zoubek, z čehož máme samozřejmě náramnou radost, jak to tak vypadá tak už začíná být pomalinku vidět i druhý :-)) Doplnila jsem pár nových fotografií. Kubíček byl nemocný, tak jsme fotografování tak trošku zanedbávali, ale něco jsme přeci jen nafotili.
 
27.02.2010
Dnes jsme se vydali s Taruškou na návštěvu k Radce, abychom se ukázali, jak jsme vyrostli. Po příjezdu se Taruška s Radkou, Jirkou i ostatními členy rodiny vítala, Dinoušek ze začátku na Tarušku blafal, ale po čase přestal. Po výborné obídku jsme vyšlápli na procházku s celou brzáneckou smečkou, bylo to moc príma.

Obrazek

 

07.02.2010
Dnes jsme vyrazili do Brna po dlouhé době zase na nějakou tu výstavičku. Tentokrát se posuzovala každá barva zvlášť. Eraminka po dlouhém běhání v kruhu dostala Výborná 2, res. CAC. Moc děkujeme za rady babičce Janě Svobodové.Na posudek se můžete podívat v sekci výstavy a na fotečky ve fotogalerii.
 
31.01.2010
Tak nám Taruška zase povyrostla, váží 16,2 kg a v kohoutku má 47 cm. Roste z ní krásná slečna. S Eramie jsou jako jedna ruka a neustále řádí, užívají si sněhu co to jde. Podařilo se mi udělat zase pár foteček, tak na ně jukněte ve fotogalerii. Doplnila jsem i pár fotek Jakuba.

Obrazek

 

27.01.2010
Dnes se se mnou a Kubíčkem Taruška vydala na návštěvu k mojí mamce do Pardubic. Mohutným štěkotem nás hned ve dveřích přivítali mamčiny čivavky.  Taruška po celou dobu byla vzorná, čivavky se jí strašně líbily a pořád na ně dorážela, oni z toho takové nadšení opravdu neměli :-) Při venčení se vůbec nebála ruchu města, pozorně sledovala auta i autobusy. Sem tam jsme potkali i nějakého pejska a se všemi byla hned velký kamarád. Na nějaké fotky, které se mi podařilo i přes stále obletování Kubíka, který po očkování měl teplotu.
 
19.01.2010
Tak nám napadlo spousta sněhu a Taruška s Eramie z něho mají obrovskou radost, dovádí v něm jak praštěný. Buldíci už takovou radost nemají, když ut hupsnou do nějaké té laviny, tak většinou zapadnou :-) Taruška se začíná projevovat jako velká zápasnice, na důkaz se můžete podívat do fotogalerie. Taky krásně roste, váží něco přes 13 kg a jestli jsem dobře měřila, tak v kohoutku máme cca 45 cm.
 
12.01.2010
Tak dnes jsem se rozhodla, že zkusím tu naší psí smečku vyfotit pohromadě, na výsledek se můžete podívat ve fotogalerii.Jinak Taruška krásně roste, má cca 11,5 kg. Učíme se základní povely a krásně to Tarušce jde, učíme se sedni, lehni a samozřejmě přivolání - ke mně.
 
04.01.2010
Dnes jsem zase udělala nějaké ty fotečky té naší slečínky. Krásně se sžila se všema pesanama, pořád na ně doráží a chce si s nimi hrát. Akorát číča Eliška není zrovna nějak moc nakloněná tomu, když jí Taruška tahá za ocas nebo jiné končetiny. Eramie se mi zdá, jakoby zmoudřela, chová se k Tarušce moc hezky, snáží její tahání za uši, krk, slabiny. Taruška je pěkný číslo. Pomaličku se začínáme učit nějakou tu poslušnost, přivolání nám jde krásně a učíme se povel sedni, což taky Tarušce nedělá problém. Je to šikovná a inteligentní psí slečínka :-)

Obrazek

01.01.2010
Na Silvestra jsme jeli na návštěvu k mojí sestře Martině. Nejdříve jsme museli Tarušku seznámit s jejich hovíkem Berlinem Šlovický vrch (Berda), až na Berdovo krásné slintání seznámení proběhlo bez problémů. Taruška si našla své místečko na chodbě a když jí přestalo bavit lítání po venku, tak si šla odpočinout tam. Večer začli chodit zbylí návštěvníci oslavy, Taruška na všechny vrtěla krásně ocáskem. Když nastal čas půlnoci Taruška s námi šla koukat na ohňostroj, naprosto vůbec se nebála. Všechno zvládla naprosto bez problémů, je moc a moc šikovná. Zvládli jsme také udělat nějaké fotečky s Berdou, na které se můžete juknout ve fotogalerii.

Obrazek